pro
Určeno pro všechny zaměstnavatele a pro ty jejich pracovníky, kteří se ve své praxi setkávají s pracovním právem. Zejména pro vedoucí zaměstnance, pracovníky personálních (HR) oddělení a pro mzdové účetní.
cíl
Zákoník práce i ostatní pracovněprávní předpisy patří mezi nejčastěji novelizované právní předpisy a drobnější či rozsáhlejší změny probíhají v předpisech v podstatě každoročně. Do toho navíc do pracovněprávní praxe zasahuje i aktuální judikatura, zejména Nejvyššího soudu a ve stále větší míře též Ústavního soudu. Jelikož zaměstnavatelé musí vůči svým zaměstnancům postupovat vždy podle platných a aktuálních předpisů, musí zaměstnavatelé změny právních předpisů zaznamenat a prakticky se na ně připravit.
Cílem semináře je proto seznámit účastníky se všemi aktuálně přijatými či plánovanými novelami zákoníku práce i souvisejících předpisů, i s klíčovými judikáty, a poskytnout praktická doporučení a odpovědi na dotazy tak, aby se účastníci mohli se změnami právních předpisů sžít a bez obtíží je používat v praxi.
obsah
Konkrétní obsah se bude odvíjet od aktuálních témat v pracovním právu k datu konání semináře
- Novely zákoníku práce a souvisejících předpisů účinné v průběhu roku 2020
- Plánované novely, stav jejich projednávání, zamýšlené datum účinnosti
- Aktuální zásadní judikáty Nejvyššího soudu a Ústavního soudu
- Důraz bude kladen na zásadní oblasti pracovního práva, tedy především:
- Přijímání zaměstnanců do práce
- Skončení pracovního poměru
- Pracovní doba
- Dovolená
- Odměňování zaměstnanců
- Překážky v práci s důrazem na dočasnou pracovní neschopnost, mateřskou a rodičovskou dovolenou
- Náhrada škody
metody
Výklad právní úpravy s uvedením případů z judikatury, z vlastní praxe lektora a modelových příkladů. Poskytnutí praktických doporučení a odpovědí na otázky účastníků k tématu semináře.